ZS2 Otwock | Wycieczka do Krakowa
Skip to main content

Wycieczka do Krakowa

"Zwiedzanie zaczęliśmy od Pomnika Grunwaldzkiego. Tam spotkaliśmy się z naszą Przewodniczką. Po drodze widzieliśmy Muzeum Czartoryskich. Potem weszliśmy na rynek. Widok był wspaniały."


P. Mianowska

"Cała wycieczka była bardzo udana. Jednak najfajniejszy był czas wolny, w czasie którego mogliśmy sami poznawać to piękne miasto. Na wycieczce wiele dowiedziałem się o Krakowie i historii Polski. Widzieliśmy też trębacza, wygrywającego w samo południe hejnał w kierunku czterech stron świata. Bardzo ciekawe były też podziemia miasta, gdzie mogliśmy zobaczyć stary targ, niegdyś zasypany, oraz ruchome obrazy, które przypadły do gustu Naszej Wychowawczyni. Bardzo emocjonująca była też integracja w pokojach. Udało mi się nawet wygrać w szachy ze wszystkimi współlokatorami."

E. Nersisyan

"Będąc na Rynku Głównym , oglądaliśmy wnętrze Kościoła Mariackiego. Ołtarz główny dedykowany jest Matce Boskiej. Został on wykonany w latach 1477-1489 przez Wita Stwosza. Liczący ok. 11mx13m poliptyk składa się z głównego korpusu- szafy z rzeźbami, tworzącymi dwie sceny: Zaśnięcie i Wniebowzięcie Marii Panny. Na skrzydłach bocznych rozmieszczone są płaskorzeźbione przedstawienia, tworzące dwa cykle z życia Matki Boskiej i Jezusa... Na całej wycieczce można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy, posłuchać interesujących historii, zobaczyć wiele pięknych i wspaniałych miejsc ( takich jak rzeczony Ołtarz) oraz przyjemnie spędzić czas."

K. Wawer

"W życiu odwiedziłem wiele pięknych miast, m.in. Poznań, Lublin, Warszawę, ale zdecydowanie najpiękniejszy jest Kraków! Podobało mi się prawie wszystko- Sukiennice, Wieża Mariacka, Dzwon Zygmunta, Podziemia Rynku i wszystko co jest zabytkiem... Po krakowskim rynku przechadzały się piękne, młode dziewczyny, co też mi się podobało ? Spacer po Krakowie nocą był jedną z najfajniejszych atrakcji na tej wycieczce. "

R. Pleskot

"Następnego dnia pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam weszliśmy do Jaskini Łokietka, gdzie było bardzo mroczno... i ciekawie. Kraków to naprawdę ładne miasto, które ma dużo ciekawych zabytków."

A. Kociszewska


\"loading...\"
\"loading...\"
\"loading...\"
\"loading...\"

\"loading...\"
\"loading...\"
\"loading...\"
\"loading...\"

\"loading...\"
\"loading...\"
\"loading...\"
\"loading...\"

\"loading...\"
\"loading...\"

BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ

Dziennik elektroniczny

strona logowania do dziennika

elektronicznego:

LIBRUS LOGOWANIE

 

EGZAMIN ZAWODOWY

 


PartnerzyKontakt

Zespół Szkół nr 2 w Otwocku
ul. Pułaskiego 7
05-400 Otwock
Tel: (0-22) 779-30-70 
Fax: (0-22) 779-30-79  w 55
Dyrektor
dyrektor@nukleonik.pl
Sekretariat
sekretariat@nukleonik.pl

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 8:30 - 15:30
Uczniowie przyjmowani są od godz. 10:35

Mapa
© Zespół Szkoł nr 2 w Otwocku